LKS Chałupki   LKS Sparta Babice

2009-09-26, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

SKANDALICZNE SĘDZIOWANIE !!!!

Po wygranych derbach z Markowicami każdy dziś oczekiwał zwycięstwa od naszej drużyny. Dzisiejszy dzień jednak nie był najlepszy dla Sparty, od pierwszych minut spotkania inicjatywę przejeli zadownicy Chałupek, w pierwszych 20min meczu, mieli kilka dogodnch sytuacji do strzelenia bramki, ale przeszkodził im w tym nasz bramkarz Dziedzioch lub strzelali nad poprzeczką.

Sparta przespała początek spotkania i nie gościła zbyt często na połowie przeciwnika, próbowała grac z kontry, jednak stoperzy Chałupek skutecznie przerywali akcje. W 45min po długiej piłce zagranej przez Broży, piłkę przejmuje Zientek i idzie sam na sam z bramkarzem i niestety pudłuje. 0:0 do przerwy.

Na początku drugiej polowy nie działo się nic ciekawego, Spartanie probowali przejąc inicjatywe w tym spotkaniu, nawet powoli się udawało aż do chwili gdy doszło do starcia P. Gruszki z jednym zawodnikiem z Chałupek, ten uderzył naszego w twarz a on mu oddał uderzając rywala w plecy. Niestety sędziowie dziś nie byli w najlepszej formie i dostrzegli (albo chcieli dostrzec) tylko niesportowe zachowanie naszego zawodnika, za które sędzia glówny pokazał P. Gruszce czerwoną kartkę a zawodnik Chałupek, który był prowokatorem całego starcia wyszedł z tego cało. Chciałbym jeszcze dodac, iż był to nie pierwszy i nie ostatni błąd sędziów w tym spotkaniu.

Teraz osłabiona Sparta juz tylko broniła wyniku, próbując jedynie grac z kontry. Miedzy 70 a 80 min meczu Chałupki miały kilka 100% sytuacji aby objąc prowadzenie jednak dziś mogliśmy po raz kolejny polegac na mlodym bramkarzu, który sparował każdą pilkę, Dzieki Dziedziochowi bylo jeszcze 0:0

W 83min zawodnik Chałupek wbiega z piłką w pole karne, fauluje go Kwapik - karny. Niestety karnego bramkarz nie zdołał obronić. 1:0 dla Gospodarzy. W ostatnich minutch Spartanie mają jeszcze okazję do wyrównania ale Zientek trafia tylko w bramkarza. Sparta przegrywa dziś,  wpływ na wynik spotkania mieli dziś sędziowie, którzy popełnili bardzo dużo błędów, ale nie szukajmy wytłumaczenia i  patrzmy do przodu rehabilitując się wygranymi w kolejnych spotkaniach.