LKS Sparta Babice   LKS Studzienna

2009-11-07, 13:00

Czas spotkania: 90 min.

ZWYCIĘSTWO Z LIDEREM!!

Koniec połowy sezonu zbliża się wielkimi krokami a na boisku w Babicach nie lada emocje z obecnym liderem ze Studziennej. Pierwszy gwizdek i od razu oblężenie bramki gości mocnymi ataki co się skończyło szybkim prowadzeniem już w 3 minucie meczu. Sebastian Broża trafia w poprzeczkę po uderzeniu głową następnie piłkę dobija z półwolej powracający do składu Krzysztof Cyran i zdobywa gola. Sparcie bardzo dobrze wychodziło konstruowanie akcji i wymienność podań co sprawiało że zawodnicy Studziennej pogubili się na boisku. Ich błędy zostały wykorzystanie przez naszych ambitnych graczy, a w 13 minucie Damian Lorenc podwyższa na 2-0 po niepewnej interwencji bramkarza drużyny przyjezdnych. Babice całkowicie kontrolowali grę i górowali na murawie. Świetną okazję miał Czepczor stojąc siedem metrów od bramkarza po dośrodkowania Lorenca, otrzymał piłkę na nogę ale zabrakło precyzji. Na kolejnego gola czekaliśmy do 27 minuty a na listę strzelców wpisuje się po raz drugi Damian Lorenc uderzając z około dwudziestu metrów. Bramkarz lekko przysnął i nie zdążył z interwencją a piłka ląduje w siatce i 3-0. Tak minęła pierwsza połowa prezentując wysoki poziom graczy gospodarzy. Pan Węglorz wznawia drugą połowę, a Babice liczą na trzy punkty. Początek wskazywał że Sparta nadal będzie atakować równie mocno jak i w poprzedniej połówce ale przewaga stopniowo malała. Niestety w 58 minucie Studzienna zdobyła kontaktowego gola licząc jeszcze na korzystny wynik. Było to ciężki czas gry dla Sparty Babice. Mocno przeszli do defensywy broniąc się umiejętnie. Lecz 70 minuta to kolejny cios ponieważ zmniejszają rozmiary porażki precyzyjnym strzałem z okolicy szesnastki, 3-2. Końcowe minuty meczu to raczej wyrównana gra obu ekip i takim wynikiem zakończyło się spotkanie XIII kolejki.