LKS Wicher Płonia   LKS Sparta Babice

2009-11-11, 13:00

Czas spotkania: 90 min.

SPARTAŃSKIE WARUNKI, bolesna porażka

Trudny teren na Płoni był sprawdzianem dla Sparty jak poradzą sobie w trudnych warunkach. Zimny deszcz i bardzo mokre boisko przeszkadzało w rozgrywaniu piłki. Mecz toczył się dobrze i rozpoczął radośnie ponieważ Zientek wkręcił piłkę do bramki z rzutu rożnego i spartanie objęli prowadzenie. Po kilku akcjach z jednej i drugiej strony gospodarze przeprowadzili składną akcję i wyrównują w 9 minucie meczu. W między czasie gracz Babic opuścił boisko nie zgłaszając sędziemu i w konsekwencji otrzymał czerwoną kartkę. Mimo przewagi graczy Płoni Sparta nadal atakowała, a doskonałą sytuację posiadał Krzysztof Cyran który podetną piłkę przed bramkarzem a piłka odbiła się od poprzeczki. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana w drugiej natomiast Wicher coraz bardziej naciskał gości i objął prowadzenie. Wynik próbował uratować Lorenc lecz zabrakło lekkiego sprytu a do strzelenia bramki zawsze brakowało niewiele. W tym czasie gracze Babic mocno próbowali wyrównać ale bezskutecznie. Na zakończenie pogrążyli piłkarze Wichra przyjezdnych strzelając bramkę na 3-1. Trudno było wygrać mecz w dziesiątkę, ale trudno się grało na takiej murawie, jednak takie warunki mieli obie drużyny. Kolejna wyjazdowa porażka z niżej notowaną LKS Wicher Płonia, miał być spokojny mecz i pewna wygrana ale do tego trzeba jeszcze być lepszym na boisku.