herb LKS Sparta Babice
LKS Gamów   LKS Sparta Babice

2010-06-27, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

W ostatnim spotkaniu zagraliśmy z Gamowem na ich terenie. Od pierwszych chwil meczu obie drużyny konstruowały akcje i dążyły do zdobycia bramki. Pierwszą bramkę zafundował nam Damian Lorenc wchodząc z prawego skrzydła w pole karne i lobując bramkarza. Po objęciu prowadzenia Sparta nadawała swoje tempo gry ale błąd w środku pola wykorzystali przeciwnicy strzelając zza pola karnego na 1-1 Inicjatywę po kilku minutach przejęli gospodarze mocno naciskając gości ale dzielnie bronił bramki Kiebała ratując wynik. Niestety po kilku akcjach Gamowa po strzale piłka niefortunnie odbiła się od Bogusława Ziętka i wpadła do bramki. Nadal panowało zamieszanie w polu karnym a niektórzy zawodnicy dość nerwowo dziś grający zostali ukarani kartkami, w konsekwencji dla zawodnika gospodarzy który otrzymał drugą żółtą i zarazem czerwoną kartkę musiał opuścił boisko już po 45 minutach gry. Druga połowa optymistycznie rozpoczęła się dla Babic ze względu na przewagę liczebną zawodników. Energicznie zaczęła Sparta a zaowocowało to idealnym dograniem Damiana Lorenca na głowę Bogusława Ziętka który umieścił piłkę w siatce na 2-2 Następna akcja, Aleksander Czepczor lewą stroną przechodzi obronę i strzela obok bramkarza dając prowadzenie przyjezdnym. Babice kontrolowały grę prowadzą 3-2 i nadal nie składają broni ponieważ Damian Lorenc podwyższa na 4-2. Dobrze dziś czuli się na boisku zawodnicy Babic którzy czerpali przyjemność z gry. Kolejny wypad pod bramkę przeciwnika, a Damian Lorenc strzela na bramkę i dość szczęśliwie piłka wpada do bramki odpijając się przed bramkarzem i mamy 5-2. Gospodarze próbując zmniejszyć rozmiary porażki, jeden z kontrataków udało im się zamienić na bramkę po niespodziewanym strzale. Ale nadal przewagę mieli goście mimo czerwonej kartki dla Jacka Zamborskiego po dwóch żółtych, a kolejny strzelec to Marcin Broża który uderzył za kołnierz bramkarzowi. Mecz jeszcze się nie skończył i Gamów konstruując akcje z boku boiska, piłka wturlała się do bramki ustalając wynik na 6-4. Maraton bramek zafundowali kibicom piłkarze obu drużyn, a teraz zawodnicy udają się na zasłużony odpoczynek po ciężkim sezonie.